VW Golf VI1,6 TDi 105 Comfortline Cabriolet 2d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2011 |
| Kilometertal | 197.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/250 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
KAN KØBES MED KR. 0, - I UDBETALING.
HIGHLIGHTS:
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
▪️ 17" alufælge
▪️ Multifunktionsrat
▪️ Læderrat
▪️ El-sidespejle m/varme
▪️ Træk
▪️ Automatgear
▪️ Fuldaut. klima
▪️ 2 zone klima
▪️ Fartpilot
▪️ Sædevarme
▪️ Navigation
▪️ Cd/radio
▪️ Håndfrit til mobil
▪️ Parkeringssensor (for & bag)
Bilen er synet maj 2025
Derudover:
Kørecomputer, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, automatisk start/stop, 4x el-ruder, regnsensor, isofix, 7 airbags, antispin, esp, stofindtræk, højdejust. førersæde
BEMÆRK ! DENNE BIL SÆLGES FOR KUNDE. DVS., AT DER HANDLES MELLEM TO PRIVATE PARTER. DER TAGES IKKE BILER I BYTTE.
Hos os får du:
🔘 Finansiering både med el. uden udbetaling
🔘 God pris for din byttebil
🔘 Ring og aftal fremvisning og undgå ventetid
🔘 FORBEHOLD FOR TASTEFEJL, SKRIVEFEJL OG FEJL I ØVRIGT
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.401 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 519 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle m. varme | Regnsensor |
| ESP / ESC | Sædebetræk, stof |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |