VW Golf VI1,4 TSi 160 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/240 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐥 PÅSKEINFO 🐥
Fra D. 31.03 til og med D. 06.04
Holder butikken KUN åbent efter aftale.
God påske! 🌼🐣
🚗YDERST VELKØRENDE GOLF MED FÅ KM UDSTYR SOM AUTOMATGEAR,STOR SKÆRM, FARTPILOT, AFT TRÆK🚗
BILEN KAN FINANISERES MED ELLER UDEN UDBETALING!!!!
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI!
BILEN LEVERES NYSYNET, NY SERVICERET OG KLARGJORT✅
✅AUTOMATGEAR
✅AFT.TRÆK
✅FARTPILOT
✅2 ZONET KLIMA
✅BLUETOOTH
✅STOR SKÆRM
✅NAVIGATION
✅SÆDEVARME
✅ALCANTARA SÆDER
✅P-SENSOR FOR
✅P-SENSOR BAG
✅AUTOMATISK PARKERING
✅COMMING/LEAVING HOME LYS
🔴VI ER MEDLEM AF DBFU DIN GARANTI FOR EN TRYG HANDEL🔴
🧽BILEN ER LIGE KOMMET IND OG ER IKKE KOSMETISK KLARGJORT ENDNU!!
MEN KLAR TIL EN PRØVETUR🏎️
KONTAKT: 40144408
VELKOMMEN TIL AUTOHUSET HEIN !
⬇️ KOMPLET UDSTYRSLISTE ⬇️
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 342.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.261 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 609 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Delalcantaraindtræk | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |