VW Golf Sportsvan1,5 TSi 130 Comfortline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,6 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
1 ejers Golf Sportsvan, automatgear, god indstigningshøjde, kun kørt
Km. 39.0000, det er en Comfortline, men med stort set alt "Highline" udstyr.
Den har de lækre Highline sæder, og der ikke sparet på alt det lækre udstyr fx.
- LIGHT ASSIST.
- MASSAGE I FØRESIDEN.
- BLIND VINKEL ASSISTENT.
- AUTOMATISK PARKERING (SEMI)
- APPLE CARPLAY ( NAVIGATION )
- ADAPTIV FARTPILOT.
- NØGLEFRI BETJENING
- TEKNIK / DESIGN / FØRERASSISTENTPAKKE.
- kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat,
- delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder,
- el-justerbar lændestøtte, massage i førersæde,
- splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme,
- tågelygter, led kørelys, kurvelys, fuld led lygter,
- led baglygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear,
- ratgearskifte, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding,
- fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler,
- sædevarme, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse,
- dab radio, håndfrit til mobil, navigation via apple carplay,
- android auto, musikstreaming via bluetooth, apple carplay,
- usb-c tilslutning, regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem,
- parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler,
- skiltegenkendelse, træthedsregistrering, fjernlysassistent,
- automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent,
- automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent
Prisen er ex. nummerplader
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 290.218 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.310 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kurvelys |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Massage i førersæde |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Træk |
| Fuld LED forlygter | Træthedsregistrering |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | USB C tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |
| Kørecomputer |