VW Golf Sportsvan1,5 TSi 130 Comfortline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Åbent: Påskelørdag fra kl. 11-16 og 2. påskedag fra kl. 13-16 - Velkommen
YDERST VELHOLDT med DSG-GEAR!!!!!!!!!!!! Med DK-Pakke! INCL. GARANTI og LEVERINGSOMKOSTNINGER med i prisen. Bilen kan finansieres med 0,- i udb.
Næsten nye org. sommeraluhjul kan tilkøbes til kr. 4.000,-. Der tages forbehold for trykfejl.
cd/radio, 2 zone klima, udv. temp. måler, bagagerumsdækken, læderrat, ABS, automatisk lys, automatisk start/stop, automatgear, mirror link, usb stik, dobbelt bagagerumsbund, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, multifunktionsrat, tågelygter, højdejust. forsæder, dæktryksmåler, 7 airbags, el-klapbare sidespejle m/varme, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), træk, auto hold, service overholdt, aux tilslutning, fjernb. centrallås, lygtevasker, armlæn, splitbagsæde, esp, elektrisk parkeringsbremse, android auto, adaptiv fartpilot, regnsensor, led baglygter, automatisk nødbremsesystem, håndfrit til mobil, kørecomputer, sædevarme, kopholder, isofix, apple carplay, køl i handskerum, sd kortlæser, led kørelys, træthedsregistrering
Venligst ring før besigtigelse.
20 ANDRE BILER PÅ CPAUTOMOBILER.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 290.218 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.310 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Køl i handskerum |
|---|---|
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | SD kortlæser |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |