VW Golf Sportsvan1,4 TSi 125 Allstar DSG BMT 5d
Kontantpris(Kommissionssalg)
89.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 237.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Alle service overholdt seneste service ved 223000 km tandrem skiftet ved 152000 km, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.383 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC |