VW e-Up!5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 260 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Særdeles eftertragtet VW e-Up med bl.a.
✔ Fartpilot
✔ Bakkamera
✔ Parkeringssensor
✔ LED kørelys
✔ Håndfrit til mobil
✔ Vognbaneassistent
MM.!
⚡WLTP rækkevidde: 258 km
⚡Batteristørrelse: 32,3 kWh
15" alufælge, LED kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, Fuldautomatisk klima, fjernb. centrallås, Fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, type-2 ladekabel, Nødlader, dab radio, Håndfrit til mobil, sd kortlæser, aux tilslutning, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alarm, Bakkamera, Parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, Vognbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 182.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Nødlader |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | SD kortlæser |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |