VW Caddy1,2 TSi 84 Trendline 4d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.160 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/160 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
* Træk
* El spejle
* Fartpilot
* Aircondition
* Bluetooth
* El ruder for
* Sædevarme
* Finansiering tilbydes
* Levering i hele landet
* undervogns behandlet
Kørecomputer, højdejust. førersæde, stofindtræk, helårshjul, el-sidespejle, træk, led kørelys, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, sædevarme, fartpilot, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, airbag, 6 airbags, esp, auto hold, db. airbags, dæktryksmåler, 4 airbags, 8 airbags, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.296 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 750 liter |
| Vægt | 1.462 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 441 cm |
|---|---|
| Højde | 182 cm |
| Lasteevne | 613 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Fartpilot |
|---|---|
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Centrallås | Træk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| ESP / ESC |