VW Arteon1,5 TSi 150 Elegance Business DSG 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
144.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 305.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,3 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
.Varme i sæder, for og bag, kørecomputer, læderindtræk, el indst. forsæder, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fartpilot, sædevarme, varme i bagsæde, navigation, apple carplay, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, isofix, nightvision, automatisk lys, fjernlysassistent, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR NUMMER UDEN GARANTI ELLER REKLAMATIONSRET GRUNDET KØRTE KM OVER 200.000 OG ALDRE, 20" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.685 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 563 liter |
| Vægt | 1.459 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 671 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nightvision |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dynamisk blinklys | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| Elsæder | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernlysassistent | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fuld LED forlygter | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |