VW Arteon1,4 eHybrid R-line DSG 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 57 km |
| Batterikapacitet | 9,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
𝐑𝐞𝐧𝐭𝐞𝐤𝐚𝐦𝐩𝐚𝐠𝐧𝐞 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
𝐅𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐲𝐞 𝐛𝐢𝐥 𝐭𝐢𝐥 𝐤𝐮𝐧 𝟐.𝟒𝟗% 𝐢 𝐫𝐞𝐧𝐭𝐞
𝐓𝐢𝐥𝐛𝐮𝐝 𝐠æ𝐥𝐝𝐞𝐫 𝐀𝐋𝐋𝐄 𝐞𝐥- 𝐨𝐠 𝐡𝐲𝐛𝐫𝐢𝐝𝐛𝐢𝐥𝐞𝐫 𝐬𝐨𝐦 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐥𝐞𝐬 𝐢 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐬 𝐦å𝐧𝐞𝐝
𝟐𝟎𝟐𝟔 ✍️
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐕𝐖 𝐀𝐫𝐭𝐞𝐨𝐧 𝟏,𝟒 𝐞𝐇𝐲𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐑-𝐥𝐢𝐧𝐞🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐏𝐲𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐬ø𝐥𝐯 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐒𝐨𝐫𝐭 𝐑-𝐋𝐢𝐧𝐞 𝐝𝐞𝐥𝐥æ𝐝𝐞𝐫𝐤𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐑-𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞
✔️ 𝐌𝐚𝐬𝐬𝐚𝐠𝐞 𝐢 𝐟ø𝐫𝐞𝐫𝐬æ𝐝𝐞
✔️ 𝐅𝐣𝐞𝐫𝐧𝐥𝐲𝐬 𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭
✔️ 𝟏𝟗" 𝐎𝐫𝐠. 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
✔️ 𝐍𝐚𝐯𝐢𝐠𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐃𝐢𝐬𝐜𝐨𝐯𝐞𝐫 𝐏𝐫𝐨
✔️ 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐚𝐫𝐩𝐥𝐚𝐲
✔️ 𝐀𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞
✔️ 𝐓𝐫𝐚𝐯𝐞𝐥 𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭
✔️ 𝐒æ𝐝𝐞𝐯𝐚𝐫𝐦𝐞 𝐅𝐨𝐫 & 𝐁𝐚𝐠
✔️ 𝐒𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟏𝟔𝟎𝟎𝐤𝐠)
𝐅𝐮𝐥𝐝 𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐛𝐨𝐠 - 𝐍𝐞𝐭𝐨𝐩 𝐧𝐲𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐫𝐞𝐭
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 615.786 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.808 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 487 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 492 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |