Volvo XC902,0 T8 407 Inscription aut. AWD 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 43 km |
| Batterikapacitet | 7,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 407 hk/640 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Overtagelsesaftale (leasing, uden afgift/moms)
XC90 T8 Twin Engine 7pers, Plug-in Benzin - kan overtages med det samme.
Fantastik rummelig bil, men masser af plads til børn og bagage!
Bilen har fået skiftet dens ERAD (Electric Rear Axle Drive) ved 155.000 km og er dermed udover det kendt problem ved XC90'erne.
Bilen kører pt i en leasing aftale fra EASY-LEASE A/S, som kan opsiges når overtagelsesaftalen træder i kraft. Send mig en besked, så deler jeg overtagelsesaftalen med dig. Din leasing-aftale kan indgåes med EASY-LEASE A/S, men kan også tegnes i et andet selskab, mod at bilen bliver købt fri fra EASY-LEASE A/S.
Udstyr:
7 pers., 4-zone klimaanlæg, Panorama soltag, EL-soltag, Navigation, Metallak, Xenon forlygter, Kurvelys, bakkamera, Elektronisk bagklap, Nøglefri adgang/lås, Nøglefri start/stop, Vognbaneassistent, Vognbaneskift-alarm, linievogter, Parkeringskontrol (for/bag), ABS bremser, Automatgear, Læder/skinsæder, Memory-sæder til 4 brugere, Multifunktionsrat, indbygget barnesæde i midten på bagsædet.
Jeg har sommerfælge og dæk, som kan indgå i handlen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.464.935 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.250 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 760 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-soltag | Xenonlygter |
| Fartpilot |