Volvo XC702,0 D4 181 Momentum aut. 5d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2015 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 181 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
17" alufælge, helårshjul, tågelygter, motorkabinevarmer med timer, læderindtræk, læderrat, højdejust. forsæder, tagræling, træk, fuldaut. klima, adaptiv fartpilot, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, isofix, parkeringssensor (bag), bakcamera regnsensor, dæktryksmåler, håndfrit til mobil, navigation, usb-c tilslutning, el betjent bagklap, 4x el-ruder, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-klapbare sidespejle m/varme tidl.undervognsbeh. god service historik tandrem og vandpumpe udsk. ved171000km ny servce ved 208327, xenonlys, kurvelys, fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 708.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 665 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Helårshjul | Xenonlygter |