Volvo XC702,0 D4 163 Momentum aut. 5d
Kontantpris
150.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 308.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/400 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
God familiebil med fuld servicebog. Med vinter og sommerdæk. Special gitter til hund. Sorte lædersæder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 708.005 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.627 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 703 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| Blindvinkelassistent | Xenonlygter |
|---|---|
| El-ruder |