Volvo XC602,0 T6 ReCharge Inscription aut. AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 77 km |
| Batterikapacitet | 14,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 24 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 350 hk/659 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.250 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
𝐑𝐞𝐧𝐭𝐞𝐤𝐚𝐦𝐩𝐚𝐠𝐧𝐞 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
𝐅𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐲𝐞 𝐛𝐢𝐥 𝐭𝐢𝐥 𝐤𝐮𝐧 𝟐.𝟒𝟗% 𝐢 𝐫𝐞𝐧𝐭𝐞
𝐓𝐢𝐥𝐛𝐮𝐝 𝐠æ𝐥𝐝𝐞𝐫 𝐀𝐋𝐋𝐄 𝐞𝐥- 𝐨𝐠 𝐡𝐲𝐛𝐫𝐢𝐝𝐛𝐢𝐥𝐞𝐫 𝐬𝐨𝐦 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐥𝐞𝐬 𝐢 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐬 𝐦å𝐧𝐞𝐝
𝟐𝟎𝟐𝟔 ✍️
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐕𝐨𝐥𝐯𝐨 𝐗𝐂𝟔𝟎 𝟐,𝟎 𝐓𝟔 𝐑𝐞𝐂𝐡𝐚𝐫𝐠𝐞 𝐈𝐧𝐬𝐜𝐫𝐢𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧🔥
𝐁𝐞𝐦æ𝐫𝐤 𝐧𝐲 𝐦𝐨𝐝𝐞𝐥 𝐦𝐞𝐝 "𝐬𝐭𝐨𝐫𝐭" 𝐛𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐢 / 𝟕𝟔 𝐤𝐦 𝐫æ𝐤𝐤𝐞𝐯𝐢𝐝𝐝𝐞
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐎𝐧𝐲𝐱 𝐛𝐥𝐚𝐜𝐤 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐬𝐨𝐫𝐭 𝐥æ𝐝𝐞𝐫𝐤𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭 / 𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭 𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭
✔️ 𝐄𝐥 𝐢𝐧𝐝𝐬𝐭. 𝐟ø𝐫𝐞𝐫𝐬æ𝐝𝐞 𝐦. 𝐦𝐞𝐦𝐨𝐫𝐲
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝐬𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟐𝟐𝟓𝟎𝐤𝐠)
✔️ Ö𝐫𝐫𝐞𝐟𝐨𝐫𝐬 𝐊𝐫𝐲𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐠𝐞𝐚𝐫𝐯æ𝐥𝐠𝐞𝐫
✔️ 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐚𝐫𝐩𝐥𝐚𝐲
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝟏𝟗 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 642.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 468 liter |
| Vægt | 2.056 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 644 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.250 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elektrisk kabinevarmer | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Vognbaneassistent |