Volvo XC40P8 ReCharge Twin R-Design 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 418 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 238 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
_______________________________________
⚡ WLTP/oplyst-rækkevidde: 414 km
⚡ Ladetype: 3
⚡ Batterikapacitet: 78 Kwh
________________________________________
- Automatgear.
- Android Auto, App integration, Apple CarPlay.
- Digital instrumentering.
- Bakkamera.
- Anhængertræk svingbart (man.)
- Panorama el-soltag.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 2.238 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| 7 personers | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-soltag | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil |