Volvo XC40P8 ReCharge Twin Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 418 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 238 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
**Volvo XC40 Twin Plus AWD – 2023 – 32.000 km**
**Udstyrshøjdepunkter:**
- Adaptive Cruise Control
- Pilot Assist
- Bakkamera
- Aut. nedblændende bakspejl
- Thor's Hammer LED forlygter med Active High Beam
- Parkeringssensorer for & bag
- Regnsensor
- 2-zone klimaanlæg
- Google Automotive med Maps, Assist og App's
- Apple CarPlay og Bluetooth
- DAB+ radio og trådløs telefonopladning
- Volvo Cars-APP
- Elbetjent bagklap med "Hands FreW" åbning og nøglefri betjening
- ISOFIX til sikker montering af autostole
- Sædevarme foran
- 19" alufælge med helårsdæk
Hos Pedersen & Nielsen vælger vi kun de bedste brugte biler. Bilerne klargøres via en omfattende kvalitets kontrol, godkendt af Volvo Cars Danmark.
Med Volvo Selekt får du tryghed og en ægte Volvo-oplevelse, både før og efter du får udleveret din nøgle af os, der til får du følgende:
✓ 24 måneders garanti fra leveringsdato
✓ 12 måneders Volvo assistance i hele Europa
✓ 155 punkter tjekket af Volvo-uddannede teknikere
✓ Leveret med nyeste software opdateringer
✓ Volvo SELEKT er din sikkerhed for et trygt køb
✓ Professionel gennemgang af bilen ved udlevering.
For mere information eller en prøvetur, kontakt os på aabenraa@autohus.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 455.272 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 2.088 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 562 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Helårshjul |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Træthedsregistrering |
| Blindvinkelassistent | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fod betjent bagklap | Varmepumpe |