Volvo XC40P6 ReCharge Ultimate 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐Panorama glastag
⭐Varmepumpe
⭐El-førersæde m. memory
⭐Harman Kardon soundsystem
⭐Læder/alcantara indtræk
⭐19" alufælge
⭐Adaptiv fartpilot
⭐Fuld nøglefri betjening
⭐Fuld led forlygter m. fjernlysassistent
⭐Digitalt cockpit
⭐360° kamera
⭐Trådløs Apple carplay & Android auto
⭐Blindvinkelsassistent
⭐El betjent bagklap
⭐Bemærk: Faceliftet model
⭐Mulighed for montering af svingbart træk kr. 14.995,-
Resten af udstyrslisten⬇️
Vognbaneassistent, sports læder multifunktionsrat, navigation, parkeringssensor (for+bag) m. optisk visning, skiltegenkendelse, automatgear, fuldaut. 2 zone klima, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, usb-c tilslutning, regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, kørecomputer.
Vi tilbyder brugtbilsattest samt udvidet garanti på fordelagtige vilkår, attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling, ring for besigtigelse på tlf.nr. +45 6150 6262.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 418.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-soltag | Soltag |
| Elektrisk kabinevarmer | Sportssæder |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |