Volvo XC402,0 T4 190 Inscription aut. AWD 5d
Kontantpris
262.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/300 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt Volvo XC40 T4 Inscription fra 2019 i klassisk sort med læderstue og masser af komfortudstyr. Eneejer uden børn . Bilen har fuld servicehistorik, står uden skader, og både originale hjul og et komplet sæt vinterhjul følger med. Den kører præcist, stabilt og uden mislyde.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 599.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 1.610 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 90 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |