Volvo XC401,5 T5 ReCharge R-Design aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 124.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/425 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐️ El indst. førersæde m. memory
⭐️ Svingbart træk (elektrisk)
⭐️ El betjent bagklap
⭐️ 2 zone klima
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ Sædevarme for OG bag
⭐️ Apple CarPlay og Android Auto
⭐️ Blindvinkelsassistent og Vognbaneassistent
⭐️ Bakkamera med P-sensor (for og bag)
⭐️ Automatisk lys med Fjernlysassistent
______________________
Supplerende udstyrsdetaljer:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 19"" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, varme i bagsæde, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent, esp, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, 8 airbags
_______________________
💵 FINANSIERING både med og uden udbetaling, TIL GODE VILKÅR OG EN LAV RENTE!
🚘 VI tager din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
✔️ Mulighed for 12 eller 24 mdr. GoSafe Bilgaranti og Brugtbilsattest.
🚚 Mulighed for levering i hele landet, efter aftale.
⭐️ Ring gerne i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
_______________________
📱 86 80 11 22
💻 www.3tow.dk
📧 3tow@3tow.dk
📍 Bredhøjvej 22 - 8600 Silkeborg
🕒 Åbningstider:
Mandag-fredag: 09.00-17.00
Lørdag: 11.00-15.00
Søndag: 11.00-16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 573.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.712 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dellæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |