Volvo V902,0 D5 235 R-Design aut. AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Produceret | 6/2018 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 148 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 235 hk/480 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SÆRLIGT UDSTYR
– Grå metallak
– R.Design
– Matrix LED forlygter
– Parkeringssensor for samt bag
– Læderkabine
– Panorama glastag
– Adaptiv fartpilot
– Svingbart anhængertræk
– Mørke ruder
Samt meget mere, kontakt os for den fulde udstyrsliste.
Løbetid 12 måneder:
(Mulighed for leasing op til 48 måneder)
ERHVERVSLEASING (eks moms)
Førstegangsydelse: kr. 20.000
Månedlig ydelse: kr. 2.967
Restværdi (eks moms/afgift): kr.
110.000
PRIVATLEASING (inkl. moms)
Førstegangsydelse: kr. 25.000
Månedlig ydelse: kr. 3.709
Restværdi (eks moms/afgift): kr.
110.000
Oprettelsesgebyr: kr. 4.000 – eks. moms
Panthaverdeklaration: kr. 1.200 – eks. moms
Der tages forbehold for tastefejl. Kontakt os på +45 72 311 000 Kontakt os for flere informationer. Enhver kontrakt beror på en positiv kreditgodkendelse.
FLEXLEASING HOS CAPLEASING
✔ Mekanisk Garantiforsikring
✔ Billig forsikring – kasko/ansvar
✔ Hjælp til videresalg ved endt leasing
✔ Splitleasing tilbydes
✔ Opbevaring af sommer/vinterdæk, svingbart træk (elektrisk)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 805.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El betjente døre | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| Fartpilot | Stemmebetjening |
| Fjernb. centrallås | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil |