Volvo V902,0 B4 197 Inscription aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 150 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 197 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐕𝐨𝐥𝐯𝐨 𝐕𝟗𝟎 𝟐,𝟎 𝐁𝟒 𝟏𝟗𝟕 𝐈𝐧𝐬𝐜𝐫𝐢𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐎𝐧𝐲𝐱 𝐁𝐥𝐚𝐜𝐤 𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐬𝐨𝐫𝐭 𝐥æ𝐝𝐞𝐫𝐤𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭 / 𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭 𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭
✔️ 𝐄𝐥 𝐢𝐧𝐝𝐬𝐭. 𝐟ø𝐫𝐞𝐫𝐬æ𝐝𝐞 𝐦. 𝐦𝐞𝐦𝐨𝐫𝐲
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝐬𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟏𝟖𝟎𝟎𝐤𝐠)
✔️ Ö𝐫𝐫𝐟𝐨𝐫𝐬 𝐤𝐫𝐲𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐠𝐞𝐚𝐫𝐯æ𝐥𝐠𝐞𝐫
✔️ 𝐅𝐣𝐞𝐫𝐧𝐥𝐲𝐬𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭
✔️ 𝐒𝐨𝐥𝐠𝐚𝐫𝐝𝐢𝐧𝐞𝐫 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫. 𝐢 𝐛𝐚𝐠𝐝ø𝐫𝐞
✔️ 𝐇𝐞𝐥𝐭 𝐧𝐲𝐞 𝟐𝟎" 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 712.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |