Volvo V602,0 T6 ReCharge R-Design aut. AWD 5d
Kontantpris
340.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 52,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 53 km |
| Batterikapacitet | 8,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/590 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne Volvo feks udbetaling Kr. 68000,- og fra 3792,- pr. måned.
Tilkøb en udvidet serviceaftale med op til 20000 km årligt for Kr. 295,- pr. måned.
digitalt cockpit, svingbart træk (manuel), 19" alufælge, læderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, varme i rat, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, nightvision, automatisk lys, lygtevasker, isofix, multifunktionsrat, adaptiv fartpilot, bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 562.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 529 liter |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nightvision |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-soltag | Svingbart træk (manuelt) |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter |