Volvo V602,0 T6 ReCharge Inscription aut. AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 52,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 54 km |
| Batterikapacitet | 8,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 42 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/590 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Attraktive finansieringsløsninger via AL-Finans og Accept Auto
med og uden udbetaling
🚀
✅ Vi samarbejder med AutoConcept - Garantiforsikring i hele Europa.
✅ Denne Volvo V60 inscription kan Platin forsikres i 36 mdr. kr 13.995,-
✅1 EJER FRA NY OG TIL DATO
✅FULD SERVICEBOG AUTORISERET VÆRKSTED!
HIGHLIGHTS
✅FULL LED FORLYGTER MED AUT OP/NEDBLÆNDING
✅VARME I FOR & BAGSÆDER SAMT RAT
✅El-SÆDER SAMT MEMORY I FØRESÆDE
✅MOTORKABINEVARMER M. TIMER
✅ADAPTIV FARTPILOT
✅DIGITAL COCKPIT
✅FULD LÆDER
✅BAKKAMERA
✅EL-BAGKLAP
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, motorkabinevarmer, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, Mulighed for apple carplay & Android auto, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag
✔️ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte – send os information, så giver vi dig hurtigt et uforpligtende tilbud.
✔️ Alle biler er på lager og klar til både prøvekørsel og levering – medmindre andet er angivet.
Vi har åbent alle ugens dage efter aftale – ring gerne i forvejen, så du ikke kører forgæves.
📞 Kontakt os på: 51 97 87 97
Der tages forbehold for taste- og beregningsfejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 562.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 529 liter |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |