Volvo V602,0 T5 250 R-Design aut. 5d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 119.548 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 250 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
VOLVO SELEKT! Udvidet fabriksgaranti inkl. i prisen. Denne bil er en del af Volvo Selekt-programmet, hvilket giver dig følgende fordele:
✓ 24 måneders garanti med ubegrænset kilometer.
✓ 12 måneders Volvo Assistance.
✓ 155 punkt tjek af vores Volvo-uddannede teknikere.
✓ Leveret med den nyeste software opdatering
✓ Kun monteret med originale Volvo-reservede
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 529 liter |
| Vægt | 1.608 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 652 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |