Volvo V601,6 D2 115 Momentum 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2013 |
| Kilometertal | 278.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Highlights:
✅ Xenon forlygter m. led kørelys
✅ Digital cockpit
✅ Fartpilot
✅ Træk
✅ Suvo undervognsbehandlet
Øvrig beskrivelse:
2 zone fuld automatisk klima, keyless go, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, læderrat, højdejust. forsæder, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, træk, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin, splitbagsæde, alufælge, fuldaut. klima, alarm
Bilcentralen Aarhus
📞 Tlf.: 22 42 55 33
Hos Bilcentralen Aarhus sætter vi en ære i at give dig en tryg og god bilhandel. Vi tilbyder professionel rådgivning og en ærlig gennemgang af bilen, så du ved præcis, hvad du køber.
Bilen kan fremvises efter aftale i både Silkeborg og Aarhus – vi er fleksible og tilpasser os dig.
Kontakt os gerne for mere information eller for at booke en fremvisning. Vi glæder os til at høre fra dig! 🚗✨
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.005 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.435 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alarm | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |
| Højdejust. forsæde |