Volvo V402,0 D4 190 Kinetic aut. 5d
Kontantpris
97.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 218.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Nysynet og nyserviceret!!!
Originale alufælge sommerdæk og alufælge til vinterdæk!
EGR-ventil ny og renset hvert år!
210 Diesel hk
Clean Zone interiør, Cruise control, Parkeringshjælp bag, Informationscenter, Læderrat, WHIPS, Ratfjernbetjening, Ydertemperaturmåler, IC - Inflatable Curtain, DSTC, AQS, Isofix bag, Airbag afbryder (nøgleløsning), City Safety 2, Armlæn for, Make up spejle m/lys, Forlygtespulere, Paneler i Charcoal, El-ruder for & bag, Dynamic chassis, Kopholdere midterkonsol for, Fjernb. centrallås, IDIS - Intelligent Driver Information, Låsbare hjulbolte, Servostyring, Armlæn bag, Klimaanlæg ECC, 2-trins airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 402.650 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.600 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 5 |