Volvo V401,8 Jubilæum 5d
Kontantpris
38.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2002 |
| Kilometertal | 211.900 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 21 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Frisk NYSYNET 31.01.2026 !!!
måske DK flotteste, en bil der skal ses.
PAVA undervognsbeh. Tandrem udsk. ved km. 202855
kommende klassisk bilmodel.
bilen sælges som Lavpristilbud (se betingelser foto nr. 10)
samme ejer fra 28-03-2006 til nu.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 274.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Anhængertræk, aftagl. |
|---|---|
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Alufælge |