Volvo S902,0 T5 254 Inscription aut. 4d
Kontantpris
299.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 254 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
SE LIGE HER. SUPER FIN VOLVO S 90 T5 254 HK
KOM UD OG KØRE PÅ 1 KLASSE.
Udstyr
ESP (Elektronisk Stabiliserings Program), ABS bremser, Selealarm, Radio, Airbags, Clean Zone interiør, Cruise control, DAB radio, El-styret bagklap, Kabinevarmer m/timer, Metallak, Parkeringshjælp bag, Varme i bagsæde, WHIPS, Ratfjernbetjening, Regnsensor, Aut. nedblændeligt bakspejl, Isofix bag, Make up spejle m/lys, City Safety, El-spejle m/varme, Armlæn bag m/kopholdere, El-ruder for & bag, El-førerstol m/memory, Solgardiner integr. i bagdøre, Blanke lister ved sideruder, El-forstol passager, El-indf.bare spejle m/lys, Lam. sideruder i døre, IDIS - Intelligent Driver Info
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 846.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.612 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 648 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|