Volvo S902,0 D4 190 Momentum aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 196.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ adaptiv fartpilot m. pilot assist
✅ el indst. sports lædersæder
✅ Thors hammer fuld led forlygter m. fjernlysassistent
✅ digitalt cockpit
✅ vognbaneassistent
Øvrig beskrivelse:
automatgear, navigation, parkeringssensor m. optisk visning, skiltegenkendelse, automatisk nødbremsesystem, el betjent bagklap, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, regnsensor, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sports læder multifunktionsrat, 21" alufælge, mørk loftbeklædning, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, auto hold, elektrisk parkeringsbremse, automatisk start/stop, dæktryksmåler, automatisk lys, tandrem skiftet ved 153.000 km, kørecomputer, touch skærm, el-klapbare sidespejle m/varme, led tågelygter, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, isofix, lygtevasker, 6 airbags, esp, højdejust. forsæder
⭐ Tryg bilhandel hos TH-Biler
⭐ Tryghedspakke for kun 6.500,- inkluderer
⭐ Nysynet
⭐ Ny serviceret
⭐ 1 års udvidet garanti i hele Europa
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Mulighed for udvidet garanti i hele Europa
✅ Mulighed for omgående levering, da vi er nummerplade operatør.
✅ Attraktiv forsikring via Tryg
📞Undgå at køre forgæves. Ring i forvejen på 44140099
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 676.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.617 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 653 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |