Volvo C702,4 140 Momentum 2d
Kontantpris(Formidlingssalg)
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2006 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,1 km/l |
| CO2 udledning | 207 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/220 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, 18" alufælge, xenonlys, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 627.302 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.590 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| 6 airbags | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Sædebetræk, læder |
| Alufælge | Xenonlygter |
| Kørecomputer |