Volvo C302,4 D5 aut. 3d
Kontantpris
59.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2009 |
| Kilometertal | 177.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 220 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
✅ VOLVO C30
✅ Motor :T5 2.5 DIESEL
✅ 207 hk (152 kW), baghjulstræk
✅ Automatgear
✅ Aircondition
✅ parkeringssensor (bag),
✅ Leveres ny synet
✅ Leveres ny serviceret
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, bagagerumsdækken, alufælge, el-sidespejle, aftageligt træk, aircondition, 2 zone klima, automatgear, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, airbag, esp, isofix, parkeringssensor (bag), blindvinkelsassistent, sædevarme, tidligere undervognsbehandlet,
v KASTANIEHØJVEJ 27, 8600 SILKEBORG ☎️Kontakt på +40868640 Vi tager gerne din bil i bytte 🚗,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 429.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.377 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 523 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | Regnsensor |
| Alufælge | Tågelygter |
| Automatgear | USB A tilslutning |
|---|---|
| CD/radio | USB tilslutning |
| El-ruder |