Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 Vision e-CVT 5d
Kontantpris
127.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Produceret | 1/2021 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
|---|---|
| Batterikapacitet | - |
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, led kørelys, el-sidespejle, automatgear, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, varme i rat, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, 6 airbags, 7 airbags, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.209 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| 7 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
|---|---|
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |