Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 Vision e-CVT 5d
Kontantpris
122.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 165.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, navigation, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 7 airbags, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.209 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 7 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |