Toyota Yaris1,3 VVT-i T2 Limited 5d
Kontantpris
99.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 99 hk/125 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 880 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Touch skærm kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, 15" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, bakkamera, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 169.313 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.000 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 389 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 880 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| Bakkamera | LED Kørelys |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |