Toyota Yaris1,3 Luna M/M 3d
Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2006 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 87 hk/121 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Frisk nysynet & ny serviceret
Reg.nr: AX92627
Senet synet: 27-03-2026
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, aircondition, centrallås, el-ruder, udv. temp. måler, cd/radio, db. airbags, esp, antispin
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 199.716 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 995 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 375 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderindtræk |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |