Toyota Yaris Cross1,5 Hybrid Elegant e-CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 10.250 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/185 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Elegant 130 hk ny model med træk monteret og nye Michelin Cross Climate helårsdæk da tidligere ejer ikke ville skulle skifte til sæsonens dæk valgte han de bedste helårsdæk, der er ligeledes lavet fast baglys så alt er tiptop, jeg har bestilt 1 års service til 10 april hos Toyota i Silkeborg så al garanti opretholdes. Nypris for bilen i dag er 363.000 kr. inkl Metallak, Michelin-dæk og træk.
Ring eller skriv i forvejen på 20195516 eller elkjaerbiler@gmail.com så laver vi en aftale så du ikke kører forgæves.
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 18" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, tågelygter, træk, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i forrude, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, usb-c tilslutning, regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk nødassistent, stemmebetjening, blindvinkelsassistent, antispin, fjernlysassistent, førerovervågning med advarsel, læderindtræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 397 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Stemmebetjening |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |