Toyota RAV42,5 Hybrid H3 Comfort MDS AWD-i 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 100.800 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 222 hk/279 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Denne Toyota RAV 4 AWD 2.5 4x4 Hybrid H3 Active Comfort 306 hk sælges hos Volkswagen / JAC Grenaa.
✅ Anhængertræk
✅ ASH GREY METALLIC
✅Læderkabine
Fremhævet udstyr:
• Bakkamera
• Adaptiv fartpilot
• Multifunktionslæderrat varme
• Nøglefri betjening
• Blind Spot sensor
• App-Connect inkl. Apple Carplay og Android Auto
• Undervognsbehandlet
Øvrigt udstyr:
Plug in hybrid 306hk, multifunktionsrat, læderrat, bagagerumsdækken, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, træk, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, dab radio, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, esp, vognbaneassistent, auto hold
⭐Attraktiv finansiering tilbydes gennem Volkswagen Semler Finans med 20% eller 10% eller 0% udbetaling
⭐Udvidet garanti indtil 36 mdr. eller 150.000km tilbydes for 10.495,-.
Kontaktinformation
☎️ 86321411
📧 jj@jac.dk
💻www.jac.dk
Åbningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 17:00
Søndag 11:00 – 16:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 473.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 580 liter |
| Vægt | 1.615 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Kunstlæder |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |