Toyota RAV42,0 T3 5d
Kontantpris
239.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 117.200 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 175 hk/208 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Velkommen hos Krogsgaard - Her sælger vi både nye og brugte biler - Alle vores biler kan finansieres igennem Danmarks bedste bil finansiering (Toyota finans) Også med 0 kr. i udbetaling - Attraktiv servicepakke til bilen, Samt kan du få helt op til 10 års eller 185.000 km garanti igennem Toyota Relax ( Relax er kun gældende for Toyota bilerne ) - Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.919 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 580 liter |
| Vægt | 1.590 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 2 zone klima | Multifunktionsrat |
| 4x el-ruder | Sædevarme |
| ABS-bremser | Tågelygter |
| Alufælge | Tagræling |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |