Toyota Corolla1,8 Hybrid Active Premium Touring Sports MDS 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,7 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/230 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Drømmer du om en bil, der kombinerer suveræn brændstoføkonomi med masser af plads og topmoderne udstyr? Denne Toyota Corolla Hybrid er det perfekte valg til både hverdagens pendling og de lange ferieture. Opgivet til 26,3 km/l (WLTP)
Landsdækkende GO SAFE Complete garanti tilbydes til denne bil:
✅ 12 mdr. kr. 7.995, -
✅ 24 mdr. kr. 9.995, -
✅ 36 mdr. kr. 11.995, -
✅ 48 mdr. kr. 12.995, -
-Adaptiv fartpilot
-17" alufælge
-Bakkamera
-Nøglefri adgang & start
-El-betjent bagklap
-Head-up display
-Apple Carplay & Android Auto
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, 17" alufælge, mørk loftbeklædning, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, varme i forrude, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, headup display, el-ruder, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, esp, antispin, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, skiltegenkendelse, usb-c tilslutning, sædevarme, el betjent bagklap.
🏦 Vi tilbyder finansiering med og uden udbetaling.
Kontakt os, så laver vi hurtigt en beregning. 🖥 carplace.dk - 📞 69 155 888
Den annonceret pris er inkl. leveringsomkostninger, ekskl. nummerpladegebyr kr. 1680,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 348.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 596 liter |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 360 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |