Toyota Corolla1,4 Terra 3d
Kontantpris
34.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2002 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2002 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,9 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 97 hk/130 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
FIN COROLLA MED LAVT KILOMETERTAL. KUN KØRT 98.000.
TRÆK - ISOFIX - VELHOLDT I FORHOLD TIL ALDER - SYNET 17.3.2026.
AF - HENT AF -HENT AF - HENT AF -HENT AF - HENT
KAN KØBES MED REKLAMATIONSRET.
Servo, abs, 4 airbags, isofix, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde og rat, splitbagsæde, armlæn, el-sidespejle, træk, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio.
Se flere velholdte biler til skarpe priser på: www.autocenterherlev.dk
Vi tilbyder også service og reparation af de fleste bilmærker på eget værksted til lave priser.
Kontakt:
📞 Tommy: 40 40 42 94
📞 Henrik: 93 10 75 10
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 199.197 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.125 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
|---|---|
| Højdejust. førersæde |