Toyota C-HR1,8 Hybrid C-LUB Selected CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,9 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/230 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 725 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
UTROLIG VELHOLDT C-HR. - MASSER AF UDSTYR: FX: P-HJÆLP, VOGNBANEASSIST, AUTO. NØDBREMSE OG MM. KØRE HELE 28,7 KM/L OG BILLIG VÆGTAFGIFT!
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟳𝟭𝟭 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
- BLUETOOTH ✔️
- NAVIGATION ✔️
- PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG ✔️
- P-HJÆLP ✔️
- IPHONE HOLDER ✔️
- VOGNBANE ASSIST ✔️
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tågelygter, led baglygter, træk, automatgear, varme i rat, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, isofix, 6 airbags, antispin, esp, automatisk parkeringssystem (p-hjælp IPA), vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem.
🔴𝗥𝗜𝗡𝗚/𝗦𝗠𝗦 𝗙𝗢𝗥 𝗠𝗘𝗥𝗘 𝗜𝗡𝗙𝗢 𝗢𝗚 𝗧𝗜𝗗 𝗧𝗜𝗟 𝗙𝗥𝗘𝗠𝗩𝗜𝗦𝗡𝗜𝗡𝗚.
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟳𝟭𝟭 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
🔴𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
🔴𝗢𝗣 𝗧𝗜𝗟 𝟮 𝗔̊𝗥𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜𝗘 𝗞𝗔𝗡 𝗧𝗜𝗟𝗞Ø𝗕𝗘𝗦
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 377 liter |
| Vægt | 1.525 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 435 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 335 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 725 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| DAB radio | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |