Toyota bZ4XExecutive Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Produceret | 1/2024 |
| Kilometertal | 20.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 444 km |
| Batterikapacitet | 74,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/265 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
HOS BYENS AUTO har vi netop nu denne Populære BZ4X med Rækkevidde 444 km med 204 Hk TOP Udstyre model. , 360° kamera.
GLAS TAG. Aftageligt træk, alufælge, kørecomputer, el indst. førersæde m. memory, læderrat, kunstlæderindtræk, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, varme i rat, varmepumpe, fuldaut. klima, automatgear, fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, varme i bagsæde, trådløs mobilopladning, apple carplay, navigation, android auto, håndfrit til mobil, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, nightvision, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, lygtevasker
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 2.039 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 426 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Kunstlæder |
|---|---|
| ABS-bremser | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Lygtevasker |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nightvision |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Trådløs mobilopladning |
| Fuldaut. klima | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Isofix | Varmepumpe |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |