Toyota bZ4X73 Executive 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 567 km |
| Batterikapacitet | 73,1 kWh |
| Energiforbrug | 136 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/- |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilens højdepunkter:
⭐ Adaptiv Fartpilot
⭐ El justerbare forsæder m. memory i førersædet
⭐ Sædevarme for og bag m. ventilerende forsæder
⭐ LED forlygter m. fjernlysasssistent
⭐ JBL Soundsystem
⭐ Blindvinkelsassistent
og meget mere...
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 1.925 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| 7 personers | Elsæder |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kunstlæder |
| Automatgear | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk forvarmning af batteri | Læderrat |
| Blindvinkelassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle |