Toyota Aygo X1,0 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 15,6 sek. |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
SMART, SIKKER OG ØKONOMISK - KOM IND OG PRØV DENNE TOYOTA AYGO X FRA 2023 OG KUN 48.000 KM.
✅ Brugtbilsgaranti fra Fragus tilbydes på 12, 24 eller 36 måneder.
✅ BEMÆRK UDSTYR ! ✅
✔️ Touchskærm
✔️ Apple CarPlay/Android Auto
✔️ Klimaanlæg
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Bakkamera
✔️ Automatisk op-/nedblænding
✔️ Sædevarme i for
✔️ DAB radio
✔️ Alufælge
🚘 TIL VORES BRUGTE BILER TILBYDES: 🚘
✔️ Dinitrol Undervognsbehandling fra kr. 4.775,-
✔️ Elektronisk P-skive kr. 495,-
✔️ Lakforsegling fra kr. 1.995,-
🚘 Hos C.A. Larsen A/S tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil, enten med eller uden udbetaling.
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver en konkret vurdering af din bil.
✅ Bilforsikringer og forsikringstjek tilbydes til alle vores brugte biler.
✅ Brugtbilsgaranti fra Fragus tilbydes på 12, 24 eller 36 måneder.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:30
Lørdag Lukket
Søndag 11:00-16:00
Ring gerne i forvejen på telefon 97221666 og book en fremvisning og prøvekørsel. Så undgår du at køre forgæves.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 148.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 231 liter |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 personers | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Regnsensor |
|---|---|
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Skiltegenkendelse |
| Automatisk nødbremsesystem | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |