Toyota Avensis2,0 D-4D T2 stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2011 |
| Kilometertal | 327.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 126 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Highlights:
✅ Bakkamera
✅ Fartpilot
✅ 2 zone fuldautomatisk klima
✅ Træk
Øvrig beskrivelse:, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, bakkamera
Bilcentralen Aarhus
📞 Tlf.: 22 42 55 33
Hos Bilcentralen Aarhus sætter vi en ære i at give dig en tryg og god bilhandel. Vi tilbyder professionel rådgivning og en ærlig gennemgang af bilen, så du ved præcis, hvad du køber.
Bilen kan fremvises efter aftale i både Silkeborg og Aarhus – vi er fleksible og tilpasser os dig.
Kontakt os gerne for mere information eller for at booke en fremvisning. Vi glæder os til at høre fra dig! 🚗✨
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 396.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.495 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Alarm | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |