Toyota Avensis1,8 VVT-i T2 E-CVT 4d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 147 hk/180 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 2 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Står i fin stand, med lidt brugsmærker her og der. Er blevet serviceret en gang årligt under mit ejerskab.
Skambud ses bort fra.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 371.518 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.380 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|