Toyota Avensis1,6 D-4D T2 Touring Sports 5d
Kontantpris
109.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 188.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Extrem velholdt skal ses, træk til 1600 kg, 6 gear, 17" alufælge, fartpilot, navigation, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, vognbaneassistent, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, automatisk lys, lygtevasker, 8 airbags, antispin, esp, evt. bytte, finansiering tilbydes, model 2017, 23,8 km/ltr, 1460 kr halvårligt ejerafgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 427.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.490 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| 8 airbags | Lygtevasker |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |