Toyota Auris1,6 T2 Premium Touring Sports 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 288.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 132 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⚫Sælges lavpris!!⚫
⚫Træk til 1300 KG
⚫Led kørelys
⚫Bluetooth
⚫Sædevarme
⚫Fartpilot
⚫Næste syn: 26.10.2026
Yderlige Udstyr:
stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, el indst. førersæde, alufælge, led kørelys, tågelygter, el-sidespejle, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, esp, antispin, isofix
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus
⚫Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8-16.30
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på: www.ocbilsalg.dk Tlf: 25677366 Email: Kontakt@ocbilsalg.dk Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden varsel,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 282.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Elsæder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |