Tesla Model YRWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 35.600 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
OBS! Bilen står hos Tesla i Aalborg⚠️
Alle Certified Pre-Owned køretøjer er fuldt inspiceret og istandsat af vores erfarne teknikere. Den gennemgribende inspektion omfatter flere vigtige nøgleområder som:
💎 Generelle emner og kosmetik
🏎️ Fælge og dæk
🛠️ Funktioner og betjeningselementer, herunder MCU'er, bagklap, motorhjelm, sæder, interiør, batteri og bremser
Alle vores Certified Pre-Owned køretøjer er også verificeret for at være fri for strukturelle skader og for airbags, der har været aktiveret.
Highlights:
⭐Solid Black lak
⭐20" Induction-fælge
⭐Sort Premium-interiør
⭐Femsæders interiør
⭐Anhængertræk
⭐30 dages prøveperiode med Premium Connectivity
Enhanced Autopilot inkluderet (værdi 29.200 kr.):
✔️ Navigate on Autopilot
✔️ Automatisk vognbaneskift
✔️ Autopark
✔️ Summon
Garanti: Resterende dækning på den oprindelige begrænset basisgaranti
juni 2027 / 80.000 kilometer garanti dækning (alt efter hvad der kommer først)
🛡️Begrænset brugtbilsgaranti: Yderligere 1 år / 20.000 kilometer (alt efter hvad der kommer først)
Træder i kraft, når den oprindelige begrænsede basisgaranti ophører, eller når den angivne kilometertalsgrænse er nået.
🔋 Garanti på batteri og drivlinje: Gælder frem til juni 2031 / 160.000 kilometer garanti dækning (alt efter hvad der kommer først)
Attraktiv finansiering:
💳 Vi tilbyder også finansiering, så du kan få din drømme-Tesla hjem, uden at det går ud over din økonomi. Kontakt os i dag for et uforpligtende tilbud.
❗Der tages forbehold for tastefejl, mangler samt ændringer uden varsel..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.992 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Frunk |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Kunstlæder |
| Aftageligt træk | Kunstlæderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Akustikglas i for | LED baglygter |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk forvarmning af batteri | Panoramatag |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stemmebetjening |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Type-2 ladekabel |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Videoovervågning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |