Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
245.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Rigtig pæn og velholdt, aldrig vasket i vaskehal. Aftagligt træk, sommer og vinterhjul medfølger. Rat lige skiftet på garanti. Der er lavet service og garanti kontrol ved Ketner, ingen fejl. Km stiger løbende. Skriv endelig ved spørgsmål.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|