Tesla Model YPerformance AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 514 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 534 hk/639 nm |
| Acceleration | 3,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Model Y Performance i den populære Quicksilver netop kommet på lager,
🔋514km WLTP,
🔋Opladning 250 kW,
🔋Kapacitet 75 kWh,
🔋CCS 0-80% ca. 27 min,
Highlights:
* Quicksilver,
* 21" alufælge,
* Navigation,
* 2 zone klima,
* Adaptiv fartpilot med kø-assistent,
* Vognbaneassistent,
* Blindvinkelsassistent,
* Automatisk nødbremsesystem,
* 5 x sædevarme,
* Varme i rat,
* El-indst. førersæde m. memory,
* El indst. forsæder,
* Fuld led forlygter,
* Fjernlysassistent,
* Bakkamera,
* Led baglygter,
* Led kørelys,
* Sportssæder i kunstlæder,
* El betjent bagklap,
* El-klapbare sidespejle m/varme,
* Glastag,
* Digitalt cockpit,
* Multifunktionsrat,
* Håndfrit til mobil,
* Dab+ radio,
* Musikstreaming via bluetooth,
* Skiltegenkendelse,
* Isofix,
* Nøglefri adgang,
* Nøglefri tænding,
* Elektrisk kabinevarmer,
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, varmepumpe, udv. temp. måler, frunk, trådløs mobilopladning, app integration, usb-c tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler,
Vi tager gerne din bil i bytte. Send os en mail på sw@bwcargroup.dk og modtag en attraktiv byttepris,
Book gerne besigtigelse/prøvekørsel på forhånd på tlf. 61505068,
💡 HOS BW CARGROUP KAN VI ALTID HJÆLPE MED:
✅ Finansiering med & uden udbetaling
✅ Udvidet GoSafe garanti forsikring til alle biler
✅ Fordelagtig lade løsning igennem Looad
✅ Billig forsikring gennem Cover/Aros forsikring
📱 61505068
💻 www.bwcargroup.dk
📧 sw@bwcargroup.dk
📍 Høgevej 20 - 6705 Esbjerg Ø
🕒 Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8.30-16.30
Søndag: 11.00-15.00
* Der tages forbehold for fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 452.216 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 2.072 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 563 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 360° kamera | LED baglygter |
| 4x el-ruder | Matrix LED forlygter |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Multifunktionsrat |
| Akustikglas i bag | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Akustikglas i for | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Pilotsæder |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trafikkamera |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fod betjent bagklap | USB C tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Varme i bagsæde |
| Frunk | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Videoovervågning |
| Intelligent hastighedsassistent | Vognbaneassistent |